چطور می توانیم به صورت آنلاین از خدمات یک دکتر روانپزشک خوب استفاده کنیم؟ + آدرس و مشخصات بهترین پزشک ها

در مقالات قبلی به صورت مفصل در مورد روانپزشکی و موضوعات مرتبط با آن صحبت کردیم. گفتیم که یک روانپزشک دقیقا چه کار هایی انجام می دهد و چه زمانی باید به آن ها مراجعه کرد. همچنین از تفاوت های میان آن ها با روانشناسان نیز مطالبی را بیان کردیم که خوشبختانه با استقبال خوب شما مردم عزیز مواجه شد. یکی از مباحثی که این روز ها ذهن بسیاری از مردم را درگیر کرده، این است که چطور می توان از خدمات یک روانپزشک بهره مند شد؟

روانپزشکی و روانشناسی دو شاخه از علم هستند که در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده اند. هم از جانب دانشجویان و هم مردمی که می خواهند تحت درمان قرار بگیرند، این دو رشته بسیار محبوب شده است و نباید از قضیه به سادگی عبور کرد.

در جریان هستید که دنیا و جوامع رو به پیشرفته شدن در حرکت است و روز به روز شاهد این مورد هستیم. افراد به جای خرید و یا تحصیل از راه نزدیک، قادر هستند تا به این امور از راه دور نیز بپردازند. پس چه بهتر که برای درمان بیماری ها نیز از این شیوه بهره ببریم.

درمان بیماری ها از راه دور و به صورت آنلاین، مزایا و معایب فراوانی را در اختیار مردم قرار می دهد. در این مقاله قصد داریم تا بیشتر به این موضوع بپردازیم و ببینیم که چطور می توان از خدمات آنلاین یک روانپزشک استفاده نمود. نام و آدرس مطب بهترین متخصص های ایرانی برای بهبود سبک زندگی را هم برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم که حتما نیم نگاهی به آن ها داشته باشید. پس دیگر بیشتر از این توضیح نمی دهیم و یک راست به سراغ موضوع اصلی مقاله می رویم.

بیشتر بخوانید:  میلگرد استیل چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع خدمات روانپزشک

شاید بتوان خدمات گوناگونی را برای روانپزشک دسته بندی کرد. به طور کلی این خدمات به دو نوع آنلاین و حضوری تقسیم می شود. نوع حضوری از درمان بیماری ها از قدیم همراه ما بوده است و تقریبا همه به آن عادت دارند.

در نوع تازه که به صورت آنلاین و از راه دور می باشد، فرد با گوشی، تبلت، رایانه یا هر وسیله دیگری را پزشک خود در تماس است و از این راه می توانند به صحبت کردن بپردازند. این نوع از درمان هنوز به صورت کامل در کشور و حتی جهان باب نشده است، اما خبر خوب این است که روز به روز در حال پیشرفت می باشد. پس باید تمهیداتی در نظر گرفته شود تا افراد بتوانند از راه دور نیز مشکلات روحی روانی خود را برطرف کنند.

شاید یکی از معایب درمان روانپزشکی از راه دور این باشد که نتوان هر بیماری ای را از راه دور برطرف کرد. شاید پزشک با بررسی علائم و ایرادات مربوط به شما یا اطرافیانتان، اعلام کند که باید به صورت حضوری به مطب بروید. به هر حال روانپزشکی این گونه است که معاینه و تجویز دارو و یا حتی بستری هم ممکن است در دستور کار قرار گیرد.

انواع خدمات آنلاین روانپزشک

همان طور که حدس می زنید، خود درمان آنلاین نیز به چند بخش تقسیم می شود. برخی از روانپزشکان، وب سایت هایی را با کمک دیگران طراحی می کنند تا بدین وسیله بتوانند مقالات خود را با افراد علاقه مند به اشتراک بگذارند. البته این وب سایت ها صرفا به این دلیل ساخته نمی شوند که روان پزشک حرف های خود را بزند و افراد نیز آن ها را مطالعه کنند. یکی از مهم ترین هدف ها برای طراحی وب سایت های پزشکی این است که بیماران در بخش نظرات بتوانند با آن پزشک که در این جا منظور روانپزشک می باشد، صحبت داشته باشند. بیماران در این شرایط می توانند مشکلات مختلف خود یا دیگران را بیان کرده و از پزشک خود مشاوره بگیرند. روانپزشک در این گونه موارد به سرعت به افراد پاسخ خواهد داد.

بیشتر بخوانید:  مزایای تولید محتوای خودرو

یکی دیگر از رایج ترین راه ها برای ارتباط میان روانپزشک با بیماران، طراحی اپلیکیشن می باشد. در چنین اپلیکیشن هایی، بیماران قادر هستند تا با پزشک خود صحبت کنند و نظرات و ایراداتشان را برطرف کنند. البته باز هم تکرار می کنیم که اگر نیاز باشد، پزشک از شما می خواهد که به صورت حضوری به مطب مراجعه کنید.

در نهایت یکی دیگر از مهم ترین راه ها برای درمان بیماری های روحی روانی، داشتن شماره تلفن آن روانپزشک است. چه به صورت تلفنی و چه از طریق برخی از پیام رسان ها، امکان گفت و گو با آن روانپزشک برای شما فراهم خواهد بود و به راحتی می توانید از چنین مزیتی بهره مند شوید. حتی بسیاری از روانپزشکان، ویزیت از طریق تماس تصویری را به بیماران توصیه می کنند.

مزایای ویزیت آنلاین برای روانپزشکی

اولا باید گفت که ویزیت آنلاین، هزینه کمتری را هم در بر خواهد داشت. انجام این کار با سرعت بیشتری نیز صورت می گیرد و دیگر نیاز نیست که مسیری را برای ملاقات با پزشکتان طی کنید. بنابراین امکان مشاوره به صورت فوری برای شما مقدور خواهد بود. افراد زیادی هم هستند که توانایی حضور در جلسه را ندارند و این نوع از ویزیت برای آن ها به وجود آمده است.

بیشتر بخوانید:  دلایل محبوبیت پروژه رومنس در منطقه 22 تهران چیست؟

در ضمن اگر می خواهید با نام بهترین مشاوران آنلاین برای بهبود سبک زندگی ادامه این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

آدرس و مشخصات بهترین روانپزشک ها

در نهایت به بخش نام و آدرس برترین روانپزشکان ایران می رسیم که البته امکان گفت و گو و یا رزرو نوبت به صورت آنلاین نیز موجود می باشد.

زهرا فضائلی پور یکی از حاذق ترین روانپزشکان ایران است که در شهر یزد مشغول فعالیت می باشد. میدان خاتمی، ابتدای خیابان مهدی، ساختمان پزشکان مهدی، طبقه فوقانی آزمایشگاه دانش آدرس ایشان می باشد.

سید علی فخرایی هم روانپزشک بعدی به شمار می رود که مراجعه کنندگان همیشه از او رضایت دارند. آدرس این پزشک نیز بیمارستان روانپزشکی میمنت تهران، انتهای اتوبار یادگار امام، بعد از تقاطع آزادی و خیابان میمنت می باشد.

مریم وحید مقدم نفر بعدی این لیست است که اتفاقا او هم در بیمارستان روانپزشکی میمنت تهران فعالیت دارد. وی بیشتر از 8 سال تجربه در زمینه روانپزشکی را دارد و به هیچ وجه نباید از مشاوره هایشان غافل شد.

امیدواریم که این مقاله برای شما جذاب بوده باشد.